Барча ишлаб чиқарувчи ва етказиб берувчи хўжалик юритувчи субъектларга
Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 9 августдаги "Республикада қон билан ишлаш хизмати муассасалари фаолиятини янада такомиллаштириш ва аҳоли орасида беғараз донорлик ҳаракатини ривожлантириш чоралари тўғрисида"ги ПҚ-348-сонли қарорига асосан, Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлигининг ишчи органи -  "Ozmedimpeks" MЧЖ томонидан қон ва унинг компонентларини йиғиш, сақлаш ва етказиш учун контейнерлар харид қилинишини эълон қилади.
1-иловада йиллик эҳтиёж, тиббий буюм воситаси шакли, харид учун миқдор ва бир бирликнинг бошланғич нархи, 2-иловада сотиб олиш режалаштирилган тиббий буюм воситаси бўйича техник топшириқ кўрсатилган. Товарларни техник баҳолашни амалга ошириш учун сиздан тижорат таклифингизни техник мувофиқлиқ жадвали асосида, ҳар бир аниқ параметрларни тўлдириб, зарур материаллар билан (рўйхатдан ўтказганлик ҳақида гувоҳнома, сертификат ва.бошқ.) тақдим этишингизни сўраймиз.
Ғолиб, эксперт гуруҳи (бенефициарлар) томонидан иштирокчиларнинг 3-илова асосида тақдим этган таклифларини техник баҳолаш ва нарх таклифини кўриб чиқиши йўли билан аниқланади. Тижорат таклифида таклиф қилинган нарх бошланғич нархдан ошмаслиги керак, бунда АҚШ доллари ёки Евро пул бирлигида берилган нархлар Ўзбекистон Республикаси Марказий банки курси бўйича таклифнинг бериш муддати тугаши санасидаги миллий валютага (сўмга) нисбатан аниқланади.
Ишлаб чиқарувчи бўлмаган ишлаб чиқарувчиларнинг ваколатли дистрибюторлари ишлаб чиқарувчидан рухсатнома (авторизация) ёки расмий келишув хатини 4-иловага мувофиқ тақдим этишлари керак. Зарур ҳолларда “O’zmedimpeks” МЧЖ ҳужжатнинг ҳақиқийлиги тўғрисида сўров юбориши мумкин.
Етказиб бериш шартлари: маҳаллий етказиб берувчилар учун – DDP, яъни,  харидорнинг Тошкент шаҳридаги омборигача, хорижий етказиб берувчилар учун - DAP - Тошкент.
Тўлов шартлари: маҳаллий етказиб берувчиларга Ўзбекистон Республикаси қонунчилигида белгиланган тартибда, хорижий етказиб берувчилар учун – 100% ҳужжатли қайтиб олинмайдиган аккредитивли тўлов.
Шу билан бирга, танлов иштирокчилари Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2017 йил 4 июндаги 185-сонли қарори билан тасдиқланган Низомга мувофиқ фармацевтика фаолиятини амалга ошириш учун тегишли лицензияга эга бўлиши ва тақдим этиши кераклигини ҳисобга олиши керак, Ўзбекистон Республикаси Соғлиқни сақлаш вазирлиги томонидан тасдиқланган дори воситалари ва тиббиёт буюмларини улгуржи сотиш ва сақлаш қоидаларига мувофиқ, шунингдек, ушбу Низомга кўра таклиф этилаётган тиббий буюм воситасининг қиймати, воситачилар сонидан қатъий назар, харид нархининг 15% дан (импорт қилувчилар учун) ва сотиш нархининг 15% дан (маҳаллий ишлаб чиқарувчилар учун) ошмаслиги керак.
Агар тиббий буюм воситаси маркировкалаш мажбурий бўлган тиббий буюм воситаси ҳисобланса, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 02.04.2022 йилдаги
149-сонли қарорига мувофиқ, тиббий буюмларни рақамли ёриқлаш (сана матрицаси коди, QR) учун жавобгарлик “Дори воситалари ва тиббий буюмларни мажбурий рақамли маркировкалаш тизимини жорий этиш тўғрисида”ги қарорига асосан давлат хариди иштирокчисига ва тиббий буюм воситасини ишлаб чиқарувчисига юклатилган.
Шунингдек, фармацевтика маҳсулотларини улгуржи савдоси билан шуғулланувчи барча корхоналар зарур дистрибюторлик амалиёти (GDP) мувофиқлик сертификатига эга бўлиши ва ушбу сертификатни ҳамда ISO 9001, ISO 13485 ишлаб чиқариш стандартларига мувофиқлиги бўйича сертификатларни тақдим этиши керак.
Шартнома тузилган тақдирда, ғолиб компания 5 иш куни ичида ўз таклифини депозит шаклида таъминлашни кафолатлаш, шартнома кучга киргунга қадар "O’zmedimpeks" МЧЖнинг банк ҳисоб рақамига шартнома умумий суммасининг 2% миқдорида закалат маблағини ўтказиш орқали амалга ошириши керак. Ўтказилган закалат суммаси шартнома бўйича мажбуриятлар тўлиқ бажарилгандан сўнг ғолиб иштиркочига қайтарилади. Ғолиб иштирокчи томонидан шартнома мажбуриятлари бажарилмаган (шу жумладан бажаришни рад этган) тақдирда, закалат суммаси харидорда қолади.
Илова қилинган ҳужжатлар тўплами  2023 йил 27 апрель куни соат 18:00 га қадар PP348PZ@uzmedimpex.uz электрон манзилига алоҳида қуйидаги ҳужжатлардан иборат бўлган ҳолда юборилиши шарт:
- номи, шакли, эҳтиёжи, бошланғич нархи 1-иловага мувофиқ;
- техник топшириқ билан солиштириш 2-иловага мувофиқ;
- нархи кўрсатилган тижорат таклифи 3-иловага мувофиқ;
- авторизация ёки маҳсулот ишлаб чиқарувчиси билан келишув 4-иловага мувофиқ.
Приложение №1    Приложение №2    Приложение №3    Приложение №4
Т/Р
Номи
шакли, дозаси
Етказиб берувчи номи
Қон ва унинг компонентларини йиғиш, сақлаш ва етказиш учун бир марталик пластик контейнерлар
350/300 мл
Weigao Group Medical Polymer Co.,Limited.
2
450/300 мл
3
Қон ва унинг компонентларини йиғиш, сақлаш ва етказиш учун бир марталик пластик лейкофильтрли контейнерлар

Всем заинтересованным производителям и поставщикам (Состоялся)
Во исполнение Постановления Президента Республики Узбекистан  № ПП-348 от 09.08.2022 г. «О мерах по дальнейшему совершенствованию деятельности учреждений службы крови и развитию безвозмездного донорского движения среди населения республики», предусмотрена закупка мединцинских изделии, в целях осуществления централизованных закупок мединцинских изделии Министерством здравоохранения Республики Узбекистан, ООО «O’zmedimpeks» в лице рабочего органа, объявляет закуп пластиковых контейнеров для сбора, хранения и транспортировки крови и ее компонентов.
В Приложении №1 указана годовая потребность, форма, количество к закупке и стартовая цена за единицу, в Приложении №2 указано техническое задание на планируемые к закупке изделий. В целях проведения технической квалификации товаров, просим Вас направить своё предложение с заполнением таблицы технического соответствия с указанием каждого конкретного параметра с подтверждающими материалами (регистрационные удостоверения, сертификаты и т.д.).
Победитель торгов будет  определен путем проведения технической оценки предложений компаний со стороны экспертной группы (бенефициаров) и рассмотрения цены и предложения указанном Приложение №3. Цена предлагаемая в коммерческом предложении не должна превышать стартовую цену. При этом цены предоставленные в долларах США или Евро, будут расчитаны по курсу ЦБ РУз. по отношению к узбекскому сумму на дату окончания срока подачи предложения.
Официальные дистрибьюторы заводов изготовителей компании, не являющиеся производителями, должны представить авторизацию или официальное письмо соглашение от завода изготовителя, согласно Приложению №4. При необходимости ООО «O’zmedimpeks» может отправить запрос о подлинности документа.
При этом, участникам торгов необходимо учесть, что в соответствии с Положением Постановления Кабинета Министров РУз. № 185 от 06.04.2017г. Поставщик должен иметьи предоставить соответствующую лицензию на осуществление фармацевтической деятельностью, по правилам оптовой реализации и хранения лекарственных средств и изделий медицинского назначения, утвержденным Министерством здравоохранения Республики Узбекистан, а также в соответствии с данным Положением стоимость предлагаемого медицинского изделия, независимо от числа посредников, должна составлять не более 15% от покупной стоимости (для импортеров) и 15% от отпускной стоимости (для отечественных производителей).
Если медицинские изделия подлежат маркировки то ответственность за цифровую маркировку (дата матрикс код, QR) медицинского изделия в соответствиис  постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 02.04.2022 г. №149 «О введении системы обязательной цифровой маркировки лекарственных средств и медицинских изделий» возлагается на участника государственной закупки и производителя медицинского изделия.
Также, все предприятия, занимающиеся оптовой реализацией фармацевтической продукции, должны иметь сертификат соответствия Надлежащей дистрибьюторской практики (GDP) и изделия должно соответствовать стандартам ISO 9001, ISO 13485 должны быть представлены вместе с предложением.
В случае присуждение контракта, компания-победитель в течение 5-ти рабочих дней должна представить гарантию обеспечения своего предложения в виде задатка, путем перечисления денежных средств на расчетный счет ООО «O’zmedimpeks» в размере 2% от общей суммы контракта, до вступления контракта в силу. Сумма задатка будет возвращена Победителю, после полного выполнения обязательств по контракту. В случае неисполнения (в том числе отказа от исполнения) контрактных обязательств Победителем, сумма задатка остатется у Покупателя.
Комплект прилагаемых документов должен быть направлен на электронный адрес PР348РZ@uzmedimpex.uz  в срок до 18:00 ч. 27.04.2023г. и должен состоять строго отдельно из нижеуказанных документов: